Návrhy na přímluvy, 1.8.2009

Tento víkend mi nemoc zabránila uveřejnit včas přímluvy, napsané podle poznámek z týdne od 26. července do 1. srpna. Přesto mi připadalo rozumné tyto prosby zpracovat a zveřejnit alespoň zpětně. Zde tedy jsou.

 • Prosme za lidi prchající ze svých domovů, ať už kvůli násilí či z důvodů ekonomických i jiných, aby jim Bůh pomáhal začít nový a dobrý život. Prosme také za země, ze kterých utíkají, aby důvody pro emigraci zmizely a aby v nich nastal pokoj, svoboda, spravedlnost a ekonomický rozvoj. Prosme v této souvislosti zejména za situaci v Somálsku a na Haiti.
 • Prosme za mír v zemích zmítaných válkou či nepokoji a boji s povstalci, ať to je již zmiňované Somálsko nebo například Irák, Afghánistán či méně připomínaná místa jako Čečensko, Dagestán, Pákistán, Kongo, Nigérie a Kolumbie.
 • Prosme za svobodu a mír v Severní Koreji i za spásu a obrácení jejích současných vládců. Prosme za to, aby se KLDR dokázala vzdát svého jaderného programu (1, 2) a Západ v tlaku na ni nepolevil. Prosme také za osvobození jihokorejských rybářů, kteří se zřejmě chybou v navigaci dostali do severokorejských vod a byli zatčeni.
 • Prosme za situaci v Íránu, kde byla řada lidí zatčena po protestech, které následovaly po prezidentských volbách. Prosme také za spravedlivé rozhodnutí ve věci, kdo byl skutečně zvolen prezidentem. Prosme také za udržení míru mezi Íránem a Izraelem a za to, aby se i tato země dokázala vzdát svého programu pro vytvoření jaderné bomby, který je zřejmě již blízko cíli. (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7).
 • Prosme za propuštění politických vězňů v Myanmaru (Barmě), na Kubě i jinde ve světě.
 • Prosme za situaci ve Venezuele, kde po vlně znárodňování došlo k umlčení 34 soukromých rozhlasových stanic, za vztahy mezi Venezuelou a Kolumbií. Prosme za to, aby Venezuela neupadala hlouběji do diktátorského a populistického režimu.
 • Prosme za déšť pro oblast okolo Volhy, která již přes měsíc trpí suchem a v některých místech také sarančaty a kde sucho způsobilo škody za 18 miliard rublů a musel kvůli němu být vyhlášen mimořádný stav.
 • Prosme za práva žen a úctu k ženám v Súdánu i jiných zemích, ale i mezi přistěhovaleckými komunitami.
 • Prosme za pomoc pro policii a armádu v boji s drogami v Afghánistánu, Mexiku, Hong-kongu a Nigérii. Prosme také za to, aby se v Rusku podařilo snížit množství vypitého alkoholu a lidí na něm závislých a za lidi, kteří jsou ohroženi zdravím nebezpečnými domácími lihovinami.
 • Prosme za lidi, kteří chtějí z různých důvodů odejít ze života. Prosme nyní zvláště za ty, kteří chtějí odejít kvůli zdravotním problémům jako Debbie Purdy, britská žena trpící roztroušenou sklerózou. Prosme za to, abychom takovým lidem dokázali účinně pomáhat a aby žili v takovém prostředí a takovou pomocí okolí, aby především neměli důvod zvažovat eutanazii.
 • Prosme za nemocné AIDS, za pomoc pro ně i nalezení léku nebo vakcíny proti této nemoci. Prosme dnes také za lidi, kteří byli v Kambodži kvůli této nemoci přesunuti do kolonie hrůzy. Prosme také za zdravotní situaci v Zimbabwe, kde nedávno proběhla epidemie cholery a kde je zdravotní péče v katastrofálním stavu, a také v Etiopii, kde je vysoká hustota osídlení, nedostatek pitné vody a nyní se tam objevila neznámá infekce. Prosme také za to, aby svět nezachvátila pandemie prasečí chřipky.
 • Prosme za to, aby se lidé neuchylovali k umělým potratům a aby dokázali dobře řešit situace, které je k rozhodnutí pro potrat vedou. Prosme nyní zejména za Čínu se 13 miliony potratů ročně a Itálii, kde byla schválena pilulka RU486, vyvolávající potrat. Prosme také za spásu všech, kteří se na potratech podíleli, podílejí či budou podílet.
 • Prosme za řešení problémů opuštěných průmyslových měst, z nichž se lidé masivně stěhují pryč a kde roste počet opuštěných továren a domů, prázdných ulic, chudých lidí, jakož i množství kriminality. Nevím, zda je dobré řešení je bourat, jak se navrhuje v článku, ale myslím, že je to dobré téma k modlitbě.
 • Prosme za financování policie a její dobré fungování.
 • Prosme za vyrovnaný rozpočet České republiky a za to, abychom si nežili nad poměry a dávali prostor lidské tvořivosti a podnikavosti (1, 2, 3). Prosme také za řešení problému se stárnoucí populací a hrozícím kolapsem důchodového systému.
 • Prosme za to, aby nebyl glorifikován nacismus a zbraně SS (1, 2), ale ani komunismus.
 • Prosme za rozvoj kosmonautiky a za to, aby zde lidstvo nalezlo další hranici možností, která bude inspirovat odvážné a podnikavé lidi ke skvělým výkonům a která nás posune dál.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.