Návrhy na přímluvy, 25.7.2009

Minulý týden mi nemoc zabránila uveřejnit včas přímluvy, napsané podle poznámek z týdne od 18. do 25. července. Přesto mi připadalo rozumné tyto prosby zpracovat a zveřejnit alespoň zpětně. Zde tedy jsou.

 • Prosme za lidi a země sužované přírodními katastrofami. Jde např. o bouře v ČR, záplavy v Indii, které si vyžádaly již 441 mrtvých, či lesní požáry v Kanadě, Mongolsku, Španělsku, Francii i jinde v Evropě. Prosme také za země, kde požáry bývají během tamního léta časté, jako je třeba Kalifornie nebo Austrálie.
 • Prosme za mír v zemích jako je Čečensko, Dagestán a Ingušsko. Prosme také za mír v Somálsku, Izraeli a mezi Ruskem a Gruzií.
 • Prosme za žurnalisty, aby jejich zprávy byly ověřené, pravdivé, podstatné a dobře podané. Prosme také za to, aby kvalitní zpravodajské tituly obstály v konkurenci mnoha špatných zdrojů zdarma, abychom byli i ochotni za dobré zpravodajství platit a aby mezi lidmi zůstal zájem o skutečně dobré zprávy o podstatných věcech i ochota se těmito problémy zabývat.
 • Prosme za to, aby v Severní Koreji nastoupil spravedlivý režim, který by přinesl lidem skutečnou svobodu a prosperitu místo totalitního útlaku, bídy, testování biochemických zbraních na postižených, poprav křesťanů a vývoje jaderných zbraní.
 • Prosme za pomoc pro policii a armádu v boji proti drogám a to také v Afghánistánu, kde mnoho rolníků pěstuje mák pro výrobu heroinu a opia, a také za náhradu těchto plodin obilím.
 • Prosme za to, abychom nepřijímali eutanázii jako něco normálního a také za opravdu účinnou pomoc pro umírající a trpící.
 • Prosme za řešení problémů Romů v ČR. Prosme za ochranu těchto lidí před rasismem, ale také za jejich skutečnou integraci do společnosti, uplatnění na trhu práce a za věci, ve kterých oni sami mají nedostatky pro život v této společnosti.
 • Prosme za ekonomiku ČR, za propouštěné lidi, zakázky pro naše zaměstnavatele, vyrovnané hospodaření státu i obcí zejména v dalších letech, splácení státního dluhu, kde letos zaplatíme jen na úrocích 54 miliard Kč, tedy o něco více, než celý rozpočet ministerstva dopravy nebo dvojnásobek rozpočtu ministerstva spravedlnosti. Prosme za to, abychom nerozdávali další a další dávky, ale spíše vytvářeli dobře fungující stát, který by poskytoval svobodu a příležitosti k podnikání a samostatnosti.
 • Prosme také za průběh ekonomické krize ve světě a za její brzké řešení a za dobrá a odborná rozhodnutí politiků včetně např. diskuse o budoucnosti FEDu.
 • Prosme za to, abychom nepodléhali konspiračním teoriím a nejrůznějším druhům pavědy či přímo magie a esoteriky, ale abychom zůstávali v pravdě, rozumu a víře v pravého Boha.
 • Prosme za kompetentní řízení nejen v ekonomice, ale také v jiných oborech jako je např. doprava.
 • Prosme za to, abychom se dokázali dívat a vidět krásu světa kolem nás i se z ní radovat.
 • Prosme za osudy různých lidí, kteří potřebují naši modlitbu, ať již je přímo známe nebo jde o příběhy lidí z médií (1, 2, 3, 4, 5).

yto

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.