Návrhy na přímluvy, 7.8.2009

Zveřejňuji náměty k přímluvám za svět a trpící, inspirované zprávami v médiích za týden od 2. do 7. srpna 2009. Zveřejňuji je o den dříve než obvykle, jelikož dnes odjíždím na víkend pryč. Zde tedy jsou

 • Prosme za lidi, kteří jsou v zajetí konspiračních teorií nebo esoteriky, aby je Pán z tohoto zla vysvobodil. Prosme také za to, aby Pán tyto lži a modloslužbu vykořenil, aby od nich naši společnost očistil. Prosme i za knihkupce, aby prodávali kvalitní literaturu a dokázali rozlišit skutečnou vědeckou a náboženskou literaturu od knih o esoterice, magii a kruzích v obilí, a aby tyto knihy dokázali od sebe v regálech oddělit. Například v knihkupectví poblíž místa, kde bydlím, totiž existuje jeden oddíl s názvem „Náboženství a esoterika,“ kde v jednom regálu leží Bible či spisy kardinála Špidlíka spolu s knihami o věštění a magii. Podobně o kousek dál leží mezi knihami o skutečné vědě knihy o kruzích v obilí, návštěvách mimozemšťanů atd. Považuji to za matení pojmů a veliké nebezpečí pro čtenáře, kteří si v dobré víře chtějí koupit populárně-naučnou literaturu a místo toho odejdou se lží. Vytváří se tak zbytečné pokušení pro lidi hledající pravdu.
 • Prosme za požehnání a pomoc pro Český klub skeptiků Sisyfos v jeho nelehkém boji proti pavědě a lži.
 • Prosme za křesťany po celém světě, aby opravdu byli svědky Živého Boha a od Něj vycházející naděje, pokoje a radosti a aby tak byli i přijímání. Prosme za místa, kde byli křesťané upáleni nebo jinak pronásledováni, aby se obrátila a aby i původci pronásledování došli spásy.
 • Prosme za zdraví a zdravotní péči pro všechny lidi. Prosme zejména za pomoc pro čínské úřady v boji proti plicnímu moru, velice nebezpečné infekční chorobě, a za to, aby se prasečí chřipka nezměnila v dalšího velikého zabijáka.
 • Prosme za dobrou úrodu na polích celého světa. Prosme zvláště za Rusko, kde díky suchu či naopak záplavám sklidí o 11 milionů tun obilí méně, což je cca 10% obvyklé úrody. Prosme také za příhodné podmínky pro zemědělce a za to, aby se jim dostávalo poděkování za jejich práci.
 • Prosme za to, aby Evropa přestala vymírat, aby se rodil dostatek dětí. Prosme také za přežití a růst naší euroatlantické civilizace a kultury. K této prosbě mě inspiroval film, kde se uváděla tato čísla: Pro přežití národa či kultury je třeba porodnost 2,11 dítěte na ženu. Dle CIA World Factbook je ale odhad porodnosti za rok 2009 takovýto: USA – 2,05; Francie – 1,98; UK – 1,66; Kanada – 1,58; Německo – 1,41; Rusko – 1,41; Španělsko – 1,31; Itálie – 1,31; ČR – 1,24. Kupříkladu Rusko vymírá rychlostí 650.000 lidí ročně (0,467% populace), i když nyní porodnost v Rusku stoupla a úmrtnost klesla. Prosme také za zastavení umělých potratů a za včasné řešení problémů, které stárnutí populace přinese pro stávající důchodový systém a za jeho včasnou reformu. Viz. také zde.
 • Prosme za situaci v Lotyšsku, které je na pokraji státního bankrotu a které nyní snížilo důchody pro nepracující důchodce o 10% a pro pracující důchodce o 70%, protože jinak by nemělo na jejich vyplácení.
 • Prosme za udržení míru mezi Ruskem a Gruzií (1, 2, 3, 4, 5, 6).
 • Prosme za ukončení násilí a hrozeb terorismem i za to, abychom se teroristy nenechali zastrašit (1, 2, 3, 4). Prosme také za pachatele těchto věcí, aby se obrátili a došli spásy.
 • Prosme za situaci ve Venezuele, kde po vlně znárodňování a uzavírání rozhlasových stanic došlo k přepadení opoziční televizní stanice. Prosme za svobodu a spravedlivou vládu pro tuto zemi.
 • Prosme za osvobození lidí spoutaných drogovou závislosti i za zastavení produkce drog (1, 2).
 • Prosme za oběti nejrůznějších katastrof, jako je potopení trajektu, zával důlní šachty nebo srážka autobusů. Prosme také za bezpečnost provozu (nejen) na Srí Lance – při populaci 21 milionů lidí tam ročně zahyne při nehodách 5-10 tisíc lidí, zatímco v ČR je to cca 1000 lidí ročně při populaci 10 milionů. Podobně v Rusku, kde je úmrtnost 30000 lidí při populaci 140 milionů a kde přichází o 5 bilionů rublů ročně kvůli dopravním nehodám.
 • Prosme za zastavení nelegálního obchodu s lidskými orgány, zejména jejich nuceného odebírání nepřátelům ve válkách.
 • Prosme za lidi, kteří se vyrovnávají s různými potížemi ohledně své sexuality i za dobrý přístup společnosti k nim (1).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.