Modlitba za svět, 20.12.2009

Náměty k díkům

Náměty k přímluvám

  • Mimořádně znepokojivé zprávy přišly o Íránu. Deníku The Times se podařilo získat zprávu tajných služeb, která ale není datovaná a byla zřejmě upravená, o tom, že Írán testuje pokročilé technologie pro jaderné zbraně (1, 2, 3). Připomenu zde i předchozí zprávu The Times ze srpna 2009 o tom, že Írán může bombu sestrojit do roka. The Times také varovaly před vznikem závodů v jaderném zbrojení v okolí Perského zálivu, kde nyní již řada dalších zemí kromě Íránu začíná s civilními jadernými programy. Írán také úspěšně otestoval raketu Sadžíl-2 s doletem 2000km (1, 2, 3, 4), která může zasáhnout Izrael a jihovýchod Evropy (mapa zde). Rakety s tímto doletem měl již dříve, nyní se ovšem jedná o pokročilejší technologii s pohonem na pevné palivo a vyšší manévrovatelností. Tento pátek také údajně 11 íránských ozbrojenců obsadilo irácký ropný vrt (1, 2, 3, 4), který se nachází velmi blízko irácko-íránské hranice a o který oba státy vedou spory. Írán toto popírá s tvrzením, že vojáci jsou na jeho území.
  • Na Filipínách se během několika příštích dní očekává exploze vulkánu (1, 2, 3), evakuace cca 50000 obyvatel z jeho okolí již začala.

A protože už je hodně pozdě a já bohužel nestíhám připravit přehled dalších zpráv lépe, zde jsou alespoň odkazy na to, co mě ještě zaujalo a co mělo dále patřit k tématům mír, lidská práva, ekonomika, politika, církev, ekologie, vzdělání, rodina, kriminalita a katastrofy. Z velké části jsem z těch článků bohužel viděl jen titulky v mé RSS čtečce, ale myslím, že by mohly být zajímavé.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.