Modlitba za svět, 5.4.2010

Po jisté přestávce, způsobené návalem práce, se vracím k psaní těchto modliteb. Dnes je to tedy určité shrnutí zpráv od 8.3.2010. Jako obvykle to budou hlavně prosby za mír a mezinárodní bezpečnost, protože mnoho dalších témat už nestíhám zpracovat.

Náměty k díkům:

Náměty k přímluvám:

 • Prosme za to, aby v Severní Koreji zavládla spravedlivá a mírová vláda i za spásu současných zločinných vládců. Prosme také za potraviny pro lidi v této zemi, kde se uprchlíci obávají, že v dubnu přijde hladomor díky kolapsu zásobování potravinami po nedávných opatřeních proti trhu s potravinami a měnové reformě. Tato měnová reforma, která ožebračila lidi s úsporami a zejména obchodníky, celkově zhoršila hospodářskou situaci v zemi a její organizátor byl nedávno popraven. Přitom ale Kim Čong Il má v evropských bankách ukryté miliardy dolarů a žije v luxusu. Korea zřejmě také buduje divizi raket středního doletu, což by naznačovalo, že se jí podařilo vyrobit více těchto raket.
 • Prosme za mír v Demokratické republice Kongo. V jednom z článků jsme si mohli přečíst, že boje v této zemi si za posledních 12 let vyžádaly asi 5 milionů mrtvých, a také o řadě různých iniciativ zaměřených na integraci obětí, ale i vojáků zpět do společnosti. Další pak hovořil o cca 300 mrtvých při nejnovějším z masakrů, které se zde udály.
 • Prosme za Írán, aby se dokázal vzdát svých snah o vyrobení jaderné bomby i podpory mezinárodního terorismu a vrátil se mezi svobodné a demokratické země. O Íránu nepřišly žádné nové zásadní zprávy.
 • Prosme za mír v Jemenu, za řešení otázek chudoby, bezvládí a ekonomického rozvoje v této zemi. V Jemenu došlo k ukončení bojů s houthijskými povstalci na severu a vzájemnému propuštění vězňů a zajatců (1, 2). Jemenští vůdci také nabídli dialog secesistickému hnutí na jihu země.
 • Prosme za mír a rozvoj v Iráku. V Iráku nedávno proběhly volby, v nichž zvítězila převážně sunnitská aliance bývalého premiéra Alávího. Nyní probíhají různá jednání o vládě apod.
 • Prosme za mír, rozvoj a řešení korupce v Afghánistánu.
 • Prosme za vládu, mír a ekonomický rozvoj a v Somálsku, kde již dlouhou dobu panuje bezvládí, vzájemné boje různých skupin, chudoba, zneužívání pomoci a další, a kde také operují různé islámské teroristické organizace.
 • Prosme za mír v Nigérii, kde okolo města Jos již od začátku roku dochází k dalšímu kolu násilí mezi různými etniky a náboženskými skupinami – útok křesťanů na muslimy, nyní zase muslimů na křesťany s 200 mrtvých. CNN přinesla určitou analýzu příčin konfliktů, podle níž jde hlavně o boj o půdu, zdroje a pracovní příležitosti v chudém regionu.
 • Prosme také za mír v Súdánu a za dobré výsledky nadcházejícího referenda o samostatnosti jižní části země.
 • Prosme za ČR, aby si ve volbách zvolila dobrou Poslaneckou sněmovnu, která bude skutečně řešit její problémy jako je růst státního dluhu, důchodová reforma, energetická bezpečnost a další, která bude prosazovat osobní odpovědnost člověka, a aby Pán zabránil vítězství populistů v těchto volbách.

4 thoughts on “Modlitba za svět, 5.4.2010

 1. crewmanek

  V současné době bych upřednostnil modlitbu za budoucnost ČR. Za stabilní vládu s dobrými reformami a nízkým dluhem. Bohužel tuším, že je spíš větší šance na otevření Severní Koreje.

 2. Pingback: Modlitba za svět, 12.4.2010 « Bolkův blog

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.