Modlitba za svět, 12.4.2010

Náměty k díkům:

 • Potěšil mě článek o pilotovi, který statečně řídil poškozené letadlo, dokud zbytek posádky nevyskočil – bohužel on sám už to nestihl.
 • V Mozambiku se zkouší krysy cvičené pro vyhledávání min a výbušnin. Krysa má velice dobrý čich a tak dokáže miny najít dokonce lépe než člověk s přístroji. Zatím takto odminovali asi 400 čtverečných metrů a nalezli 100 min.

  Náměty k přímluvám:
  Na začátek přímluv je třeba říci, že tento týden se nestalo skoro nic nového a závažného. Dovolil jsem si tedy skoro zkopírovat přímluvy minulé a jen k nim doplnil těchto pár novinek.

  • Prosme za ČR, aby si ve volbách zvolila dobrou Poslaneckou sněmovnu, která bude skutečně řešit její problémy jako je růst státního dluhu, důchodová reforma, energetická bezpečnost a další, která bude prosazovat osobní odpovědnost člověka, a aby Pán zabránil vítězství populistů v těchto volbách. Zde mě mj. zaujal tento článek o vývoji státního dluhu ČR.
  • Prosme za to, aby v Severní Koreji zavládla spravedlivá a mírová vláda i za spásu současných zločinných vládců. Prosme také za potraviny pro lidi v této zemi. Jediná novinka ohledně KLDR je, že odsoudili k 8 letům vězení Američana. Ten přišel do této země s cílem podpořit Boba Parka, misionáře, který tam vešel o loňských Vánocích žádat změny ve prospěch lidí.
  • Prosme za mír v Demokratické republice Kongo. Zkusím zde shrnout dva nedávné články (1, 2). Na východě této země trvají již 12 let boje, které si vyžádaly okolo 6 milionů obětí. Panuje tu bezvládí, děsivé cílené násilí, znásilňování žen. Miliony lidí musely opustit své domovy, ekonomika je převážně zničená. Konflikt stojí na okraji zájmu veřejnosti. Jednotky konžské vlády, které by měly zajišťovat bezpečnost, jsou špatně vycvičené, špatně placené a samy často páchají násilí. Mírové síly OSN jsou podfinancované a špatně vybavené. Přesto zde existují různé charitativní aktivity.
  • Prosme za Írán, aby se dokázal vzdát svých snah o vyrobení jaderné bomby i podpory mezinárodního terorismu a vrátil se mezi svobodné a demokratické země. V této zemi stále zůstává ve vězení 35 novinářů. Země otestovala výkonnější centrifugy na obohacování uranu a pokročila v jaderné technologii (1, 2, 3). Začala také jednání o uvalení dalších sankcí na tuto zemi.
  • Prosme za mír v Jemenu, za řešení otázek chudoby, bezvládí a ekonomického rozvoje v této zemi.
  • Prosme za mír a rozvoj v Iráku.
  • Prosme za mír, rozvoj a řešení korupce v Afghánistánu, jakož i za mír a stabilitu v Pákistánu.
  • Prosme také za mír v Súdánu a za dobré výsledky probíhajících prezidentských a parlamentních voleb a voleb do místních vlád.
  • Prosme za mír v Nigérii, kde okolo města Jos již od začátku roku dochází k dalšímu kolu násilí mezi různými etniky a náboženskými skupinami.
  • Prosme za vládu, mír a ekonomický rozvoj a v Somálsku, kde již dlouhou dobu panuje bezvládí, vzájemné boje různých skupin, chudoba, zneužívání pomoci a další neřády. Zdá se, že zde brzy dojde k boji mezi vládou a provládními silami na straně jedné a al-Shabaabem na straně druhé o kontrolu na velkou částí Mogadiša.

  Zanechat odpověď

  Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

  Logo WordPress.com

  Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Google photo

  Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Twitter picture

  Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Facebook photo

  Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Připojování k %s

  Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.