Modlitba za svět, 16.5.2010

Po delší době jsem se opět dostal k sepsání přímluv. Na díky bohužel nezbyl čas, byl jsem teď hodně vytížený. Nicméně projekt modlitby za svět bude pokračovat dále 🙂

Náměty k přímluvám:

  • Prosme za to, aby v Severní Koreji zavládla spravedlivá a mírová vláda i za spásu jejích současných vládců. Za dlouhou dobu od poslední modlitby se tu stala řada věcí. Došlo k potopení jihokorejské lodi výbuchem, který zřejmě způsobila severokorejská mina či dokonce torpédo. Dnes došlo k varovným výstřelům jihokorejského námořnictva na severokorejskou loď. V jižní Koreji byli zadrženi severokorejští špioni, kteří měli zavraždit jednoho prominentního uprchlíka. Letoun se 35 tunami severokorejských zbraní, zadržený loni v Bangkoku, byl zřejmě určen pro Hizballáh. Kim Čong Il se zřejmě těší dobrému zdraví a na návštěvě v Číně se s tamním prezidentem shodl, že mír, stabilita a prosperita na Korejském poloostrově jsou v zájmu KLDR, Číny i dalších zemí regionu. obě strany se budou snažit o bezjaderný poloostrov. Předtím se ale Severní Korea rozhodla zabavit jihokorejský majetek v jednom společném projektu a tím si prakticky zavřela dveře k dalším podobným investicím. A Jižní Korea žádá ve světle narůstajícího napětí po potopení oné lodi společnosti, které dodávají do KLDR různé suroviny, aby s ní přestaly obchodovat. Mohli jsme si také přečíst dvě analýzy dění (1, 2), z nichž jedna varuje, že napětí je dnes vysoké, je možné, že dojde k dalším provokacím ze strany KLDR a prakticky každý červen dochází k nějaké námořní šarvátce.
  • Prosme za mír a spravedlnost v Demokratické republice Kongo. Hned v několika článcích (1, 2) jsme si mohli přečíst o tom, jaké hrůzy se tam odehrávají, když ozbrojená komanda vraždí civilisty a používají znásilnění jako běžnou část boje. Další článek naopak popisoval chvályhodné snahy o pomoc obětem.
  • Prosme za mír v Súdánu a další osud této země. V Súdánu proběhly prezidentské a parlamentní volby a volby do místních zastupitelstev (1, 2). Nebyly zcela férové. Prezidentem se stal stávající prezident al-Bašír, na kterého je vydán zatykač pro obvinění z válečných zločinů v Dárfúru. Prezidentem jižního Súdánu, který bude příští rok hlasovat o své samostatnosti, se skoro 93% hlasů stal Salva Kiir. Nedávno v této zemi vypukly další násilnosti.
  • Prosme za mír a vládu v Somálsku. V této zemi již dlouho trvá bezvládí a probíhají boje různých islámských milicí. Nyní je velká část ovládána organizací al-Shabaab, oficiálně napojenou na al-Kajdu. Přichází sem islámští bojovníci z dalších zemí. Mimo jiné došlo k zákazu vysílání hudby v Mogadišu, neboť to je neislámské. Počty útoků somálských pirátů sice díky mezinárodním patrolám klesají, ale zase se útoky odehrávají i dále na moři.
  • Prosme za mír, spravedlivou vládu a rozvoj pro Zimbabwe, Jemen, Myanmar (Barmu).
  • Prosme i za mír v Nigérii, Iráku, Afghánistánu, Pákistánu, na Kavkaze a v dalších částech světa.
  • Prosme za dobrý výsledek voleb do Poslanecké sněmovny v ČR, za to, abychom si zvolili dobré a zodpovědné zastupitele a aby nás Pán ochránil před vítězstvím populismu a vyvolávání nenávisti.
  • Prosme za vyrovnané hospodaření států (nejen) Evropy, za moudré řešení problémů Řecka, Španělska, Portugalska, Irska a Itálie s dluhy i za ochranu eura.
  • Prosme za to, aby se podařilo zastavit unikání ropy z poškozeného vrtu v Mexickém zálivu a za řešení ekologické katastrofy, kterou vyvolává.
  • Prosme také za úrodu včetně úrody ve vyspělých zemích.

1 thought on “Modlitba za svět, 16.5.2010

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.