Využití moderních technologií v humanitární činnosti

Světový potravinový program OSN (World Food Programme – WFP) je největší humanitární organizací na světě, největší humanitární organizací zaměřenou na potravinovou bezpečnost a největším poskytovatelem školních jídel. V roce 2020 byl oceněn Nobelovou cenou míru za poskytování pomoci v oblastech konfliktů a za úsilí k prevenci zneužívání jídla a hladu jako nástrojů války. V současné době poskytuje pomoc 115,5 milionu lidí v 84 zemích, z toho 15 milionům dětem.

Tuto úžasnou činnost by nebylo možné provádět bez zapojení mnoha dárců, dobrovolníků, ale také značného množství techniky. WFP provozuje 5600 nákladních aut, 100 letadel a 30 lodí. V pozadí toho všeho je špičková logistika a operační analýza, tedy matematické metody aplikované na řešení ekonomických, logistických a organizačních úloh. To vše umožňuje plánovat dodávky jídla s co největší efektivitou a předvídat možné problémy. Proto nepřekvapí, že WFP byl letos oceněn Franz Edelman Award for Achievement in Operations Research and the Management Sciences.

Při této příležitosti WFP vydal výborné video, kde jeho pracovníci přístupným způsobem ukazují, jak všechny tyto moderní technologii pomáhají v jejich humanitární práci.

2021 Edelman Winner: UN World Food Programme

Proč o tom všem píši? Čtenář mého blogu si možná vzpomene na můj starší článek Voják a vrtulník aneb o lidech a věcech v pozadí péče o trpící, kde jsem se pokusil právě něco takového ukázat. Rád tedy nabízím příspěvek přímo od lidí z terénu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.